656 pont 578 pont 488 pont 484 pont 479 pont
Teljes pontverseny tábla
Al Unser Jr. 49 éves

1962. Március 19.-én született, a New Mexico-i Albuquerque-ben.

Édesapja Bobby Unser nyomdokaiba lépve az autóversenyzői pályát választotta. 11éves korában kezdett versenyezni, Sprint autókkal.
1981-ben Super Vee bajnok,majd a következő évben Can-Am bajnok.
1982-ben debütál a CART sorozatban. 1990 és 1994-ben bajnoki címet szerez.
Közben begyüjt lét Indy500 trófeát is 1992 és 1994-ben.
1996-tól az IRL sorozatban szerepel.
2004-ben visszavonul a versenyzéstől.

2009-be megkapta a Motorsport Hall of Fame-Amerika címet.

2011.04.17. 22:30-00:30 : Verseny (85 kör) , eredménye

Ezen a hétvégén rajthoz áll Paul Tracy a Dragon Racing #8-as rajtszámú autójával.
Ana Beatriz is visszatért a csuklósérülése után.

A szabadedzések alapján továbbra is Will Power bizonyul az esélyesnek a győzelemre. Ryan Briscoe is kiválóan teljesít. Mai szabadedzés meglepetés versenyzője Sebastian Saavedra lett, aki a 6. helyet szerezte meg.

Időmérő:
Will power ismét Pole-ból indulhat. Mike Conway (Andretti Autosport) az előkelő harmadik rajthelyet szerezte meg. A Newman/Haas csapat 4. helye Oriol Serviával is komoly fejlődést mutat. Legjobb Rookie James Hinchcliff (Newman/Haas Racing)lett a 11. helyével. Meglepetés volt, hogy a Target Chip Ganassi autói nem jutottak be az időmérő 3. körébe.

A verseny hatalmas meglepetést hozott. Pedig a Penske csapat győzelme szinte biztosnak látszott. Végül meglepetésre az Andretti Autosport autóját vezető Mike Conway győzedelmeskedett. A második szezonját kezdő fiatal versenyző első győzelme ez. A legjobb Rookie James Hinchcliff(Newman/Haas Racing) lett aki Top5-ben végzett. Az idén visszatérő ChampCar bajnok Sebastan Bourdais versenyének egy pitben történt ütközés vetett véget. Paul Tracy az újjáalakult Dragon Racing autójával a 16. helyen zárt. A bajnokságot vezető Will Power a 10. helyen zárta a versenyt.

2011.04.08-10. Grand Prix of Alabama

Hétvégén a Barber Motorsport Park ad helyet a versenynek. A csapatok jól ismerik a pályát, hiszen a szezon előtti tesztek is itt zajlanak.

2011.04.08. 20:20-21:35 : Szabadedzés 1. , eredménye
2011.04.08. 23:00-00:00 : Szabadedzés 2. , eredménye
2011.04.09. 15:00-15:20 : Szabadedzés 3. , eredménye
2011.04.09. 16:25-17:40 : Hivatalos időmérő , eredménye
2011.04.10. 16:00-16:30 : Bemelegítés
2011.04.10. 21:45-00:00 : Verseny (90 kör) , eredménye

Hétvégére Ana Beatriz helyett Simon Pagenaud van nevezve. Beatriz még St. Petersburgben szenvedett csuklótörést. Ugyanilyen a sérüléssel küzd Justin Wilson is. A versenyre nevezett versenyzők között van James Hinchcliff a Newman/Haas Racing másik versenyzője.

A szabadedzéseken Will Power tünik a legerősebbnek, míg Mike Conway ismét kiválóan teljesít.
A mai szabadedzésen Scott Dixon bizonyult a leggyorsabbnak, de a Ganassi csapat autói uralták a mezőnyt.

Will Power begyüjtötte idei második Pole pozicióját. Az időmérő teljes Penske sikert hozott. Oriol Servia volt a nap pozitív meglepetése. Bejutott a kavalifikáció 3. körébe a Newman/Haas csapat autójával. Viszont Dario Franchitti csak a 7. helyről kezdheti meg a 90 körös száguldást.

Egy jól sikerült versenyt láthattak a Barber Motorsport Parkba kilátogató nézők.
Szoros csaták, jó pár sárga zászló fokozta a verseny izgalmát.
Will Power a verseny megnyerésével megkoronázta hétvégi kiváló teljesítményét. Közvetlen mögötte a Target Chip Ganassi Racing versenyzőit intette le a kockás zászló. A Top5 további befutói, Marco Andretti(Andretti Autosport) és Oriol Servia(Newman/Haas Racing). Simon Pagenaud újonc létére kiválóan helyt állt és a 8. helyen ért célba. A négyszeres ChamCar bajnok Sebastian Bourdais a középmezőnyben zárta a versenyt.

A következő verseny Long Beach lesz a hétvégén.